TĚLO BEZ BOLESTI

Všichni moc dobře víme, že bychom se měli hýbat. Ať už je našim cílem celkové zdraví nebo tvarování těla a optimální hmotnost, vždy je potřeba hýbat se správně. Kvalita pohybu je totiž minimálně stejně důležitá jako jeho množství. Připravili jsme pro vás 11 videí, ve kterých vás tím společně s našim fyzioterapeutem provedeme krok za krokem tak, abyste si užívali pohyb bez omezení.

370 Kč / ks
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
TĚLO BEZ BOLESTI
telo bez bolesti
Online kurz

Detailní popis produktu

85 % dospělých trpí bolestmi pohybového aparátu. Není proto divu, že je bolest stále častěji označována za další civilizační onemocnění. Slouží jako ochranný varovný signál, kterým se nám naše tělo snaží říct, že někde vznikla nerovnováha. Pokud ho budeme ignorovat a dál prohlubovat nevhodné pohybové vzorce, jednoho dne pohár přeteče a dojde k tomu nejhoršímu. Nevratné strukturální změně jako například výhřez meziobratlové ploténky nebo syndrom karpálního tunelu. A ty už se většinou dají vyřešit pouze operací.

 Takhle nikdo z nás skončit nechce, a proto je potřeba vyhnout se extrémům. Na jedné straně nedostatku pohybu, který většinou vede také k nadváze, cukrovce, problémům s tlakem apod. Příliš velké množství pohybu ale také není vhodné, protože může být pro tělo devastující. Každý extrém je zkrátka špatný a to platí pro jakoukoliv oblast. I když nás k tomu vybízejí všechny ty chytré hodinky a aplikace, nesledujme pouze množství pohybu. Ano, je důležité si každý den splnit nějaké základní množství aktivit, ale rozhodně je potřeba myslet také na kvalitu pohybu. Co si pod tím představit?

 Je to jako taková pyramida. Její základy tvoří ty nejdůležitější a nejfrekventovanější pohyby a pozice jako držení těla, dýchání apod. Výše jsou to například základní pohyby jako dřep, předklon či klik (funkční trénink) a úplně nahoře specifické sporty jako běh nebo třeba tenis. Pokud nebudeme mít správné a hlavně pevné základy, je jen otázkou času, kdy se u některého z náročnější pohybů objeví bolest nebo zranění. Jak tomu všemu předejít si ukážeme v tomto videokurzu. Najdete v něm instrukce pro správnou ergonomii a držení těla, což je základ každého zdravého pohybu. Dále podrobné vysvětlení nejfrekventovanějšího a nejdůležitějšího pohybu v našem životě, dýchání, a praktický návod jak správně začít s pohybem. A nemohou chybět ani základní pohybové vzorce a samozřejmě kompletní funkční tréninky na doma i do posilovny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: