STOP DIETÁM

Výživa má až 75% vliv na zdraví a je pomyslným palivem pro naše tělo. Čím lepší palivu mu dodáme, tím kvalitnější energii dokáže vyrobit. Co to ovšem znamená zdravý a vyvážený jídelníček a jak by měl v praxi vypadat, protože každý z nás je jedinečný. Co je pro jednoho lékem, může být pro druhé jedem, a tak si v tomto online kurzu odhalíme, co je nejlepší právě pro vás.

290 Kč / ks
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
STOP DIETÁM
stop dietam
Online kurz

Detailní popis produktu

Strava je hlavním palivem našeho těla a podle světové zdravotnické organizace je její vliv na zdraví a vznik nemocí až 75 %. Naprosto zásadní roli v tom hraje střevní mikrobiom. Jedná se o mikroorganismy žijící především v naší trávicí soustavě, kde sídlí 80 % imunitních buněk. Kromě imunity a celkového zdraví dále ovlivňují metabolismus a tělesnou hmotnost, návaly hladu a chutí, alergie a intolerance, kvalitu kůže a také psychiku a vznik depresí či úzkostí, protože střevo je propojeno s mozkem.

Střevní mikrobiom je přímým odrazem našeho životního stylu a většina z nás ho bohužel nemá v optimální kondici. Stres, nekvalitní spánek, průmyslově zpracované potraviny, zbytečné užívání léků, nevyvážené stravování nebo třeba kouření a pití alkoholu. To a mnoho dalších negativních činitelů, kterým je v dnešní rychlé době těžké se vyhnout, podporují střevní nerovnováhu a také tělesný zánět. Naopak pozitivně ovlivnit můžeme mikrobiom konzumací kvalitních čerstvých potravin, vlákniny, potravin obsahujících probiotika a hlavně zdravým a vyváženým jídelníčkem. Co to ale znamená?!

Každý z nás je jedinečný a jedinečný je i náš metabolismus, od kterého se odvíjí i naše optimální palivová směs. Benzínový motor také nepojede na naftu. I kdyby to byla ta nejkvalitnější. Díky speciální diagnostice určíme typ metabolismu a s ním vhodné zdroje potravin a také trojpoměr makroživin. Pro někoho je totiž vhodné spíše severské stravování postavená na těžkých bílkovinách a tucích, pro někoho naopak jižanské s větším množstvím sacharidů. A naše tělo pak dokáže využít potravu pro něj tím nejefektivnější způsobem. Díky tomu budeme mít dostatek fyzické i duševní energie po celý den, optimální hmotnost, bezproblémové zažívání a také více chuti do života.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: