DOBITÉ BATERKY

Jak se kvalitně vyspat a probouzet se s dostatkem energie i chuti do nového dne? V 6ti videích vám odhalíme správné provedení těch nejdůležitějších a nejefektivnějších tipů pro osvěžující spánek, protože každý dobrý den začíná dobrou nocí a jen málo věcí může zkvalitnit váš život tak jako vylepšení vašeho spánku.

290 Kč / ks
Dostupnost: Skladem (>5 ks)
DOBITÉ BATERKY
dobite baterky
Online kurz

Detailní popis produktu

Každý den můžeme udělat něco pro své zdraví a postavu bez cvičení a diet. Stačí se kvalitně vyspat. Spánek a seřízené biorytmy mají totiž pozitivní vliv téměř na každý proces v našem těle (imunita, krevní tlak, střevní mikrobiom, tělesná hmotnost apod.). Také se díky nim vyprazdňuje náš pomyslný stresový zásobník, takže každá noc ovlivňuje nejen to, kolik energie budeme zítra mít, ale také zvládání stresu a emoční stabilitu, paměť, kreativitu, schopnost se lépe učit i rozhodovat a hlavně množství pevné vůle a motivace. Proto je velmi těžké zvládnout jakoukoliv náročnou životní situaci nebo změnu bez dostatku kvalitního spánku.

 

Bohužel jsme jediný živočišný druh, který se o spánek dobrovolně připravuje. 2/3 dospělých v rozvinutých zemích trpí spánkovou deprivací, což velmi podporuje rozmach všech civilizačních onemocnění. Zkrátka čím méně spíme, tím kratší máme život. Nenechávejme proto spánek jen na čas, který nám z každého dne zbyde. Jeho nedostatek většinou nevnímáme, protože jsme si postupně zvykli fungovat s nižším množství energie, kterou případně zvýšíme kávou nebo něčím podobným. To je ovšem začarovaný kruh, který bere energii odněkud, kde není, a prohlubuje tak nerovnováhu v našem těle. 

 

Nejde ovšem jen o množství spánku. Minimálně stejně důležitá je jeho kvalita. Tu určuje jednak hladina "spánkového hormonu" melatoninu, který je jedním z nejdůležitějších ochránců našeho zdraví, a také pravidelnost v podobě synchronizovaných cirkadiánních rytmů. A proto vás provedeme krok za krokem tím nejdůležitější, co je potřeba (ne)dělat nejen během večera a noci ale také během celého dne, abyste získali nejen kvalitní a osvěžující spánek, ale také vysoké množství energie během celého dne a pevné fyzické i duševní zdraví.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: